İcloud Hesabı Alma ve Kullanımı | Kayıt Ol

İcloud Kullanmak Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

İcloud Kullanmak Ne Gibi Avantajlar Sağlar?
3 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 499 kez okundu.

İcloud hesabı alma işlemini yaparak IOS kullanıcıları için sunulmuş ilk ayrıcalığı yaşarsınız. Akıllı telefonunuzda bulunan tüm resim, video ve kişiler listesi gibi önemli bilgiler burada kopyalanır.

İcloud Hesabı Nasıl Oluşturulur?

İcloud üye olma işlemi için sizlerin de IOS işletim sistemi ile çalışan bir cihaza ihtiyacınız bulunmaktadır. Zaten bu işlemleri IOS cihazınızda yaparsınız. Apple Store’da tüm işlemlerinizi yapabilmek için bu şifreleme işlemine ihtiyacınız bulunmaktadır. Kısaca öncelikle sizlere nasıl üye olacağınızı anlatalım. İcloud sisteminin ana sayfasına girdikten sonra sağ üstte küçük görülen ikonlar bulunmaktadır. Bunlardan çanta şeklinde görülen ikona tıkladıktan sonra açılan pencereden sizler de yeni üye kısmını seçmeniz gerekmektedir. Oturum açın kısmını tıklarsanız sizlere yeni bir Apple kimliği oluşturmak için bir bölüm açılacaktır. Ad soyad ve mail adresi gibi bilgiler istenirken, bu arada üç tane de güvenlik sorusu ve cevabı belirlemeniz gerekmektedir. Bundan sonra işleminiz tamamlanmış olur.

İcloud Hesabının Avantajları

İcloud kayıt olma işlemini gerçekleştirmeden sizler de App Store’dan herhangi bir uygulama indiremeyeceğiniz gibi, İcloud’un en büyük avantajı telefonunuzda ya da tabletinizde olan tüm şeylerin aynı şekilde yedeklenmesidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git